Šimon Myslivec stoupá světovým tenisovým žebříčkem

Havířovský tenista Šimon Myslivec, student 2.B GKH, zakončil zimní tenisovou sezónu výjezdem na dva lotyšské turnaje světového juniorského okruhu. Ve městech Adaži a Jurmala uhrál takový počet bodů, že v juniorském světovém žebříčku postoupil o více než 500 míst na 954. místo. Tento postup v žebříčku pak Šimonovi zaručil účast v hlavní soutěži turnajů letní sezóny.

A hned na tom prvním, shodou okolností opět v Lotyšsku, sehrál svůj životní turnaj. V přístavním městě Ventspils se turnaje zúčastnilo 64 hráčů z 12 zemí světa. Los turnaje byl k Šimonovi poměrně krutý, v prvním kole se utkal s litevským tenistou Dominykasem Stonkusem, který je navíc výborným Šimonovým kamarádem a deblovým partnerem. Tento zápas byl kvalitativně jedním z nejlepších tohoto turnaje, Myslivec postoupil po výsledku 6:4, 6:2. „Velmi těžký zápas prvního kola, průběh zápasu byl vyrovnanější, než ukazuje výsledek a jsem moc rád, že jsem jej takto zvládl.“

Ve druhém kole byl soupeřem našeho tenisty lotyšský hráč Daniels Tens. „Zápas byl ovlivněn intenzivním větrem, trochu mi trvalo, než jsem si na tyto podmínky zvykl, poté jsem už měl zápas pod kontrolou,“ hodnotil Šimon Myslivec postup do třetího kola po výsledku 7:5, 6:2.

Ve čtvrtfinále turnaje čekal na Šimona další domácí hráč, tentokrát osmý nasazený Nikolajs Galkins. Po nervózním začátku však Šimon dovedl zápas do vítězného konce (6:4, 6:1) a postoupil tak do svého prvního semifinále juniorského světového okruhu. V něm na něj čekal český hráč Adam Duda. Po větrné smršti se tentokrát areálem prohnala smršť výsledková, Myslivec Dudovi nedovolil jediný game a postoupil do zápasu o titul.

Jeho finálovým soupeřem byl další nasazený Lotyš, Gustafs Dambins. Ani on však rozjetého Šimona nezastavil, výsledek finálového duelu 6:2, 6:1 hovoří jasně pro českého tenistu. Šimon Myslivec tak mohl zvednout nad hlavu svou první trofej ze světového juniorského tenisového okruhu. Po tomto výsledku můžeme najít jméno českého tenisty již na 430. místě světového žebříčku.

„Celý týden se Šimon snažil hrát to, co po něm jeho trenérský tým chce, řešili jsme jen drobnosti a v semifinále a ve finále ani to ne. Překonal všechny těžké chvilky hlavně z úvodu turnaje a díky tomuto triumfu se v žebříčku posune do míst kam podle mě patří již delší dobu,“ hodnotil turnaj jeden ze Šimonových trenérů Jan Bolek.

Autor: Matouš Myslivec