Přírodovědná dopoledne pro základní školy

20. října se na půdě našeho gymnázia sešel výběr 36 žáků z šesti havířovských základních škol: ZŠ Žákovské, Kpt. Jasioka, Na Nábřeží, Gorkého, M. Kudeříkové a K. Světlé.

Pod hlavičkou projektu Emise a zároveň na oslavu Dne stromů pro ně paní Kateřina Šigutová a Yvona Pufferová nachystaly dopoledne plné biologických zajímavostí a pokusů. Zmiňme alespoň chromatografii, mikroskopování zaměřené na stavbu listu a úkoly z dendrologie.

Po tomto biologickém dopoledni proběhlo 2. listopadu dopoledne chemické, připravené panem Alešem Chupáčem a opět paní Pufferovou. Žáci se tentokrát zaměřili na potraviny: zkoumali přítomnost škrobu v bramborách, cukru, mléce, točeném salámu; přítomnost cukru v rohlíku, džusu, medu či vitamínu C v ovoci a zelenině. Také určovali kyselost různých roztoků – čaje, vína, sody, octa, čpavku…

Další tematická dopoledne  jsou naplánovaná na 1. a 15. prosince a budou zaměřena na fyziku a matematiku se zeměpisem. Tyto setkávací akce vyvrcholí soutěží GYMKOM, která se bude konat již po třetí na Tři krále.

Ve fotogalerii se můžete podívat do laboratoří biologie, chemie a fyziky, kde akce probíhají.
http://boumonika.rajce.idnes.cz/GYMKOM_Biologie
http://boumonika.rajce.idnes.cz/GYMKOM_Chemie/

Autor: Mgr. Monika Bouchalová