Krajské kolo Fyzikální olympiády – kategorie A

Vědomostní olympiády studentů a žáků nejvyšších ročníků středních a základních škol se konají v lednovém termínu. Zatímco mladší ročníky mají olympijský vrchol v dubnu či květnu, tak deváťáci v té době usilují o přijetí na střední a maturanti na vysoké školy. Případně řeší také celostátní kola olympiád ?

Po loňské online soutěži se letos povedlo uspořádat krajské kolo Fyzikální olympiády zase prezenčně. Z naší školy do něj postoupila Klára Šimsová ze 3.A (vyučující Mgr. I. Fikáčková, Ph.D.), ačkoli je kategorie A primárně určena pro studenty maturitních ročníků. Klárka tak navázala na své starší spolužáky, kteří v předchozích letech rovněž řešili „královskou“ kategorii FO o rok či dokonce o dva dříve, než je obvyklé.

Osekané nebo přímo zrušené možnosti studia, přípravy, konzultací, seminářů… v době covidových restrikcí se bohužel výrazně projevily a tak se nikdo z celkem osmi účastníků krajského finále nestal úspěšným řešitelem. Přesto si všichni olympionici zaslouží uznání, zvláště pak naše třeťačka Klárka, za snahu poprat se s problémy i ve ztížených podmínkách. Klárka může v kat. A soutěžit i příští rok a letos ji čeká ještě „její věková“ kategorie B. Držíme palce a děkujeme za reprezentaci školy.

Pro zájemce uvádíme odkazy na zadání a řešení úloh krajského kola.