Úspěchy našich studentů v krajském kole Astronomické olympiády

Fyzika je – jak všichni víme 🙂  – krásná a široká věda. Její podmnožinou je mimo jiné astrofyzika či astronomie. Astronomická olympiáda však podmnožinou Fyzikální olympiády není a koná se jako samostatná soutěž pro žáky základních a středních škol.

Robert Gemrot ze sexty navázal i letos v Astronomické olympiádě na své předchozí úspěchy z fyzikálních a matematických soutěží. Ze 45 účastníků v kategorii CD v Moravskoslezském kraji byl jasně nejlepší (získal téměř o třetinu více bodů než druhý v pořadí) a tedy z 1. místa postupuje do celostátního kola, které se bude konat v květnu na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě. Blahopřejeme Robertovi i jeho vyučující Mgr. Ireně Fikáčkové, Ph.D.

Ale Robert není sám, „kdo umí“! Mezi úspěšné řešitele v krajském kole se probojoval i Radek Lacko z 2.B (vyučující Mgr. Monika Bouchalová), který skončil na 6. místě. I třetí účastník z GKH se dostal do první desítky – Martin Beckovský z kvinty skončil 9. Všichni tři účastníci jsou samozřejmě také suverénně nejlepší v rámci okresu Karviná. Blahopřejeme!