I tento rok se v naší tělocvičně jako obvykle konal románský den. Letos se uskutečnil 22. února a jako vždy jej organizovala paní učitelka Vykrentová. Tradičně se románského dne zúčastnili všichni studenti, kteří si jako druhý jazyk vybrali španělštinu nebo francouzštinu, nechyběla ani návštěva němčinářů.

Bohatým programem nás tentokrát v češtině provázeli Jakub Novický a Dan Kříž, ve francouzštině Lucie Židková a ve španělštině Karolina Dian. A co všechno jsme mohli letos vidět? Bitvu u Waterloo, zdramatizovanou a sehranou žáky kvinty, video o španělském folklóru, prezentaci o Salvadoru Dalím připravenou žákyněmi z kvarty. Lucie Židková se podělila o zážitky z roku stráveného ve Francii a ani letos nechyběla hra na hudební nástroj, konkrétně na kytaru. Program byl obohacen hrami a aktivitami na různá témata: Napoleon nebo již zmíněný Salvador Dalí. Pro žáky primy byl vytvořen i speciální kvíz.

S naším románským dnem je již tradičně spojována degustace románských dobrot! Letos jsme mohli ochutnat makronky, palačinky připravované přímo před tělocvičnou, nebo třeba churros, sangríu a mojito. Románský den by ale nebyl kompletní bez pořádného finiše. Ten letos zařídila septima a program přivedli do finále zumbou a latinskoamerickými tanci.

Letošní románský den se i přes menší komplikace, které k organizaci prostě patří, může zapsat na seznam úspěšných ročníků. Tak zase za rok!

Ve fotogalerii si prohlédněte několik fotek a videí.

Nela Fabíková, 6.G