Rekapitulace 50. výročí školy

Jak řekli, tak také udělali.

Kdo by neznal tuto známou pohádkovou větu o tom, že sliby a dohody se mají dodržovat. I my na Gymnáziu Komenského v Havířově jsme řekli a také udělali. Řeč je o oslavách 50. výročí vzniku školy. Již na počátku tohoto roku jsme havířovskou veřejnost informovali o tom, co v letošním roce plánujeme a vše jsme do puntíku splnili. Jaké akce tedy proběhly, probíhají či proběhnou?

  • Výstava o historii i současnosti školy na velkoplošných bannerech v Galerii Obchodního centra Elan v Havířově od 2. září do 13. října. Výstava byla zahájena vernisáží a vystoupením školního pěveckého sboru.
  • Výstava výtvarných prací studentů gymnázia i jejich vyučujících v galerii Maryčka (KDPB) ve dnech 7. – 31. října.
  • Ve čtvrtek 10. října proběhly II. Sportovní hry Gymnázia Komenského v Městské sportovní hale.

Studenti soutěžili v disciplínách, které si sami vymysleli. Soutěž probíhala nejen na palubovce mezi desetičlennými týmy, ale i v hledišti, neboť se vyhodnocoval i nejlepší fanouškovský tábor. Tato sportovní akce byla velmi úspěšná a strhla všechny přítomné. III. Sportovní hry proběhnou až za pět let v roce 2024.

  • Jedna z nejvýznamnějších akcí – Slavnostní představení, proběhla v pátek 11. října ve velkém sále Kulturního domu Petra Bezruče hned dvakrát. V 11 hodin dopoledne pro studenty gymnázia a žáky havířovských základních škol a večer v 17. hodin pro pozvané představitele města i kraje, ředitele základních i středních škol, bývalé i současné pracovníky školy, absolventy, rodiče, veřejnost. Představení bylo velmi zdařilé, strhlo snad každého, mělo velké tempo, takže než se kdo nadál, po 135 minutách byl krásný večer u konce.
  • Nebyla však u konce páteční noc. V restauraci Kulturního domu Radost proběhla slavnostní večeře všech současných i bývalých pracovníků školy. Bylo to velmi příjemné setkání přibližně 80 lidí, kteří své pracovní i osobní životy spojili s Gymnáziem Komenského a měli na co dlouhé hodiny vzpomínat.
  • Den D nastal v sobotu 12. října. Od 14 hodin probíhal Den otevřených dveří, při kterém si mohli absolventi prohlédnout školu, setkat se se svými učiteli i spolužáky, společně zavzpomínat a pobavit se. Setkání bylo okořeněno občerstvením před budovou školy i uvnitř, vystoupením hudebních skupin na pódiu před školou i retrodiskotékou v tělocvičně či cimbálovkou ve školní jídelně. To vše bylo umocněno krásným skoro letním počasím. Kdo v sobotu školu navštívil, odnášel si pěkné pocity a krásné vzpomínky, které nás budou ještě dlouho naplňovat. Bylo velmi příjemné vidět absolventy různých věkových kategorií, jejich dobou náladu, usměvavé tváře a pozitivní energii, která z nich vyzařovala. Hned druhý den nám absolventi, učitelé i hosté začali posílat dopisy a vzkazy, ve kterých oceňovali vysokou úroveň Slavnostního představení i Dne otevřených dveří a děkovali za jejich uspořádání. Snímky Natky Hajnové ze sobotního dne otevřených dveří najdete ve fotogalerii.
  • Jubilejní rok ukončíme 25. ledna 2020 v Dělnickém domě v Horní Suché na XLVII. Reprezentačním plesu školy, tentokrát však v retrostylu. Vstupenky lze zakoupit již nyní.
  • V průběhu celého roku jsou prodávány upomínkové předměty s jedinečným logem výročí (trička, čepice, batohy, tašky, hrnky, skleničky, propisky aj.).
  • Děkujeme všem sponzorům, kteří svými finančními dary významně přispěli k důstojnému průběhu oslav, na které budeme určitě všichni rádi vzpomínat.

 

Jak řekli, tak také udělali…

Vivat academia, vivant professores.

Petr Šimek