Proběhla další kola Fyzikální olympiády

Fyzikální olympiáda probíhá v několika kategoriích a postupových kolech. V každém školním roce se nejprve soutěží v nejvyšší kategorii A (maturanti středních škol) a pak se na řadu dostanou i mladší a nejmladší fyzikální naděje.

Ve středu 23. 3. 2022 došlo na žáky osmých a devátých tříd základních škol, resp. terciány a kvartány osmiletých gymnázií. Naše gymnázium v okresním kole úspěšně reprezentovali v kategorii F Hana Samuhelová a Dan Kříž z tercie (vyuč. Mgr. Irena Fikáčková, Ph.D.)

Rozdíly ve výsledcích na prvních místech byly minimální. Dan obsadil dělené 3. – 4. místo. Pouhý bod jej dělil od stříbrné pozice a dva body ztratil na vítěze. Ve dvou úlohách z celkových čtyř dosáhl plného počtu 10 bodů. Hana vybojovala 5. místo a ze všech účastníků získala nevíce bodů za řešení třetí úlohy. Oba naši terciáni dosáhli na hodnocení “úspěšný řešitel okresního kola”. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Na úrovni kategorie F olympiáda okresním kolem končí. Za rok – v kategorii E – už můžou naši (nejen tito dva) fyzikální talenti postoupit až do krajského kola.