Naše mladé matematické naděje potěšily

Matematické olympiády v okrese Karviná má na starosti profesorka našeho gymnázia Mgr. J. Janečková. Proto dnes, ve středu 29. 1. 2020, svolala do střediska Juventus Karviná účastníky kategorie Z9 (žáci 9. tříd a kvart). Do okresního kola postoupilo 40 žáků, z toho jich dorazilo 36. Během čtyř hodin řešili čtyři příklady, každý byl ohodnocen maximálně 6 body. Úspěšný řešitel musel získat alespoň 12 bodů.

Naše mladé matematické naděje prokázaly, že umí myslet, umí se vyjadřovat, umí psát a umí i počítat. Mnohé postupy použité při řešení totiž bylo nutné nejen vymyslet, ale i zapsat a hlavně vysvětlit. Někdy dokonce i dokázat. Což není vůbec jednoduché. Stačilo napsat vysvětlení nečitelně nebo nesrozumitelně a body šly dolů… A o umístění rozhodoval opravdu každý bod.

Mezi úspěšné řešitele se propočítali všichni tři naši reprezentanti. Petr Světnička dosáhl na dělené 9. až 11. místo, Bára MalysováMichal Mašek obsadili dělené 3. až 6. místo a pouhý bod je dělil od vítězství!

Všem uvedeným studentům kvarty i jejich vyučující Mgr. K. Šigutové blahopřejeme, děkujeme za příkladnou reprezentaci GKH a držíme palce v krajském kole!

Několik fotek najdete ve fotogalerii GKH. Další informace o matematické olympiádě v našem okrese a kraji jsou  rovněž na stránkách GKH.