Krajské kolo Fyzikální olympiády – kat. A

V letošním školním roce „je všechno jinak“. Jinak žijeme, jinak se vzděláváme, jinak se bavíme, jinak probíhají školní vědomostní soutěže… Ale něco přece jen zůstalo stejné – skvělé výsledky studentů dolního havířovského gymplu ve Fyzikální olympiádě!

Krajské kolo v nejvyšší kategorii A se letos také konalo jinak než v několika (přesněji v 61) předchozích letech – a to online, kdy soutěžící vymýšleli řešení pod dohledem moderních technologií. I s touto ne zcela obvyklou formou se naši řešitelé skvěle vyrovnali a potvrdili své úspěchy z minulých let.

Vojtěch Smola, ač je teprve v septimě, již podruhé soutěžil se staršími studenty z maturitního ročníku. Proti loňsku postoupil o jeden stupeň a skončil na 6. místě v Moravskoslezském kraji. Vojta (a jeho další spolužáci) bude ještě řešit i „svou“ kategorii B.

Robert Gemrot z oktávy exceloval v maturitní kategorii rovněž již loni. Po vítězství v kraji byl dokonce úspěšným řešitelem celostátního kola! Svou pozici nejlepšího studenta fyziky v MS kraji Robert letos suverénně obhájil a krajské kolo Fyzikální olympiády opět vyhrál.

Kluci, blahopřejeme a děkujeme za tradičně skvělou reprezentaci Gymnázia Komenského.

Úlohy domácího i krajského kola naleznete na stánkách ústřední komise Fyzikální olympiády.