iQLandia Liberec v Havířově, 3.B v iQLandii

V rámci pozvolného vstupu do běžné výuky matematiky a fyziky navštívila třída 3.B interaktivní výstavu libereckého vědecko-zábavního centra iQLandia, která je k vidění, ale hlavně k osahání a aktivnímu využití, v KDLJ Havířov.

Po zaplacení příznivého vstupného jsme vešli do rozlehlé výstavní místnosti, kde se nám naskytla možnost vyzkoušet si v libovolném pořadí různá pracoviště. Někoho zaujaly zavěšené panely, ale většina z nás ihned začala zkoumat, zkoušet a trénovat svůj postřeh, výskok, inteligenci, prostorovou představivost, stabilitu, čich, hmat, zrak, sluch, pružnost, mechanický segway, Bernoulliho rovnici, orientaci (myšleno v bludišti), mikrosvět… – a nakonec i své vlastní konkrétní tělo.

Pro příznivce literatury zde byl vystaven i legendární ježek v kleci v nadživotní velikosti.

Výstava splnila naše očekávání. Ukázala nám, jak úzce jsou propojeny logika, technika, sport, umění, biologie – i ten dějepis…

Fotogalerie z výstavy je zde.

Poznámka na závěr: ve fotogalerii je omylem zobrazena i fotografie poháru pro volejbalové MISTRY EVROPY. Vzhledem ke včerejší volejbalové euforii autor usoudil, že netřeba tuto fotku mazati.