Po tříleté pauze se v Městské sportovní hale Slavia konečně zase sešly středoškolačky, aby si zahrály turnaj o mistryně Havířova ve volejbale.

Jeden tým sestavila pořadatelská Střední škola Havířov-Suchá, další dvě družstva byla z gymnázií.

Jak se nakonec ukázalo, o výsledku turnaje rozhodlo už losování. Je to samozřejmě nadsázka, ale když jsou v turnaji tři týmy, dva z nich hrají svá utkání bezprostředně za sebou a jen jeden tým má mezi zápasy pauzu na oddech. Děvčata, která hrála „dvojzápas“, svá první utkání vyhrála a druhá, i kvůli zřetelné únavě, prohrála.

Na tomto místě je nutné přiznat, že losování má na svědomí autor článku…

Turnaj měl (pro zasvěcené nikoli nečekaně) výbornou úroveň.

V úvodním duelu jsme hráli proti papírovému favoritovi SŠ Ha-Suchá. Naše soupeřky vedly o dva či tři body, ale od stavu 12:15 jsme převzali iniciativu a dostali se do vedení 22:17. Bohužel právě v závěru setu jsme udělali několik chyb a prohráli 24:26. Druhý set měl hodně podobný průběh – soupeřky vedly, my jsme se dotáhli a šli do vedení 22:17 (i díky třem po sobě jdoucím esům Marušky).  Zase jsme ale zopakovali chyby, dali protihráčkám šanci a setbol proměnili až za stavu 24:23.

V tie-breaku byl průběh opět napínavý, ale hlavně díky výborné obraně v poli jsme vyhráli 15:12.

Po desetiminutové pauze nás čekal horní gympl. Třikrát jsme sice dotáhli čtyřbodové vedení horňaček, ale zhruba v půlce setu jsme ztratili herní pohodu a nakonec prohráli 16:25. Byl to jediný set v celém turnaji, kde jsme postrádali fyzické i psychické síly a kdy soupeřky byly lepší. Únava se projevila…

V druhém setu jsme už zase hráli svůj kvalitní standard. Štěstí se ale přiklonilo na druhou stranu sítě a prohráli jsme nejtěsnějším rozdílem 23:25.

V posledním utkání turnaje únava přibrzdila horní gympl, který (jak už bylo řečeno) hrál své dva zápasy po sobě. Výhrou 2:1 získala SŠ Suchá 2 body a stříbrnou medaili. Horní gympl se tak stal (zaslouženým) vítězem a my se museli spokojit se třetím místem.

Jak se všichni organizátoři turnaje shodli, zápasy byly nečekaně vyrovnané – každý tým jedno utkání vyhrál a jedno prohrál – a kvalitní. O celkovém pořadí rozhodly drobné chyby i troška štěstí.

Za skvělou podívanou a důstojnou reprezentaci školy děkujeme Magdě Augustové, Martině Glogarové, Natálii Nedělové, Barči Baloghové, Adélce Kubiczkové (oktáva), Alžbětě Swiderové (2.A), Barči Jarošové (4.A) a kapitánce Marušce Janšové (4.B). Kvůli „zásahu vyšší moci“ na turnaji chyběly Adéla Kolasová (kvinta) a Andrea Orszulíková (4.B).