Děvčata obhájila městské prvenství ve volejbale

SŠ Havířov-Suchá, tradiční pořadatel Havířovské ligy středních škol v dívčím volejbale, dnes (13. 11. 2019] hostila ve Sportovní hale u nemocnice týmy z obou  gymnázií a z Hotelové školy a Obchodní akademie. Hrálo se systémem každý s každým na dva vítězné sety s použitím italského systému bodování (3 body za výhru 2:0, 2 body za výhru 2:1 a jeden bod za prohru 1:2).

HŠaOA – SŠ Havířov-Suchá 0 : 2 (-11, -6)

Jednoznačné vítězství favoritek nad nováčkem HLSŠ.

Gymnázium Komenského – Gymnázium Studentská 2 : 0 (19, 13)

Naše děvčata nezachytila začátek utkání a prohrávala 0:4 a 1:5. Stav jsme ale brzo dotáhli „na dostřel“ a od třetiny setu jsme šli do stále výraznějšího vedení. I když hráčky horního gymplu ještě jednou snížily náš náskok (na 2 body), koncovku jsme si pohlídali. Ve druhém setu jsme již hráli svou obvyklou hru a nepřipustili žádné překvapení.

Gymnázium Studentská – HŠaOA 2 : 1 (9, -22, 6)

Horní gympl sehrál v prvním setu jasnou partii, ovšem do druhého nastoupil za „hotelovku“ zcela jiný tým – a to doslova. Hrála nová šestice hráček, které nenechaly žádný balón spadnout na zem zbytečně, výborným pohybem po hřišti a množstvím reflexivních zákroků vracely balon na půli soupeřek a set vyhrály. V tie-breaku se ale potvrdila volejbalová převaha gymnazistek.

Gymnázium Komenského – SŠ Havířov-Suchá 2 : 0 (16, 21)

Souboj loňského vítěze a stříbrného týmu byl předčasným finálem i letošního ročníku. Teď jsme už byli favorité my a tento teoretický předpoklad jsme celkem jasně potvrdili, zvláště v prvním setu. V úvodu druhého se naše soupeřky dostaly do mírného vedení, ale podobně jako proti hornímu gymplu jsme ztrátu rychle zlikvidovali a přes drobná zaváhání – a to i v taktice trenéra! – jsme v utkání zvítězili.

Gymnázium Komenského – HŠaOA 2 : 0 (3, 22)

První set byl jednoznačný nejen výsledkem, ale i hrou. Vlastně hry moc nebylo, soupeřky měly problém už s příjmem podání našich děvčat. Ve druhém setu opět nastoupila nová šestice soupeřek, která dlouho dokázala vracet balóny na naši stranu. Ale reprezentantky GKH se i přes již jasnou výhru v turnaji nenechaly zcela ukolébat a i poslední set vyhrály bez problémů.

Gymnázium Studentská – SŠ Havířov-Suchá 1 : 2 (-17, 19, -2)

V prvních dvou setech vyrovnané utkání, tie-break rozhodl o druhém místě SŠ Ha-Suchá.

V turnaji jsme viděli hodně pohledných akcí. Mnohá děvčata ze všech týmů ukázala, že volejbal hrát umí a že je baví. Naše studentky plně využily své volejbalové schopnosti a zcela zaslouženě obhájily loňské prvenství. Nekazili jsme (moc) podání, měli jsme velice solidní příjem i nahrávku a jako jediný tým jsme dokázali útočit ze středu sítě – a to s téměř stoprocentní úspěšností. Rovněž útoky z hlavního kůlu byly tvrdé a přesné (handu jsme moc nevyužívali). A pokud jsme nemohli útočit, dokázali jsme chytře ulít – na rozdíl od většiny soupeřek, které v nouzi balón jen odevzdávaly. Několik bodů jsme získali i kvalitními bloky. Takže, holky, nové dresy jste „zajely“ dobře!

Celkové pořadí v Městském kole (HLSŠ) volejbalu dívek – 13. 11. 2019

1. Gymnázium, Komenského ul. – DOLNÍ GYMPL
  2. Střední škola Havířov-Suchá
  3. Gymnázium, Studentská ul.
  4. Hotelová škola a Obchodní akademie

Reprezentace GKH hrála v tomto složení: Eliška Antošová (1.A), Vendula Drápová (3.A), Marie Janšová (1.B), Barbora Jarošová (1.A), Anna Kolasová (3.A), Eva Kysucká (2.A), Barbara Lapčíková (4.A), Jana Lipková (3.A), Kristýna Mírková (3.A), Lucie Szostková (septima).

Velký dík za první místo patří rodičům hráček, kteří jim umožňují tuto ušlechtilou zábavu a trenérům Volejbalové akademie Havířov, kteří většinu děvčat našeho týmu dlouhodobě připravují.

Všem hráčkám blahopřejeme, děkujeme za výbornou reprezentaci GKH a držíme palce v okresním kole (pokud jej Středisko volného času Juventus Karviná bude schopné uspořádat…)

Fotodokumentace přináší nejen sportovní, ale i estetické zážitky.