I v 64. ročníku FO jsme měli svá želízka v ohni. Do krajského kola kategorie E (9. třída a kvarta) postoupil Dan Kříž (kvarta, vyuč. Mgr. Irena Fikáčková, Ph.D.) a umístil se na 14. místě ze 30 účastníků. Mezi žáky našeho okresu byl druhý.

V kategorii B (předmaturitní ročník středních škol) nás reprezentoval Petr Světnička (septima, vyuč. Mgr. Irena Fikáčková, Ph.D.), který skončil na 7. místě z 22 postupujících. Petr je dále jediný student našeho okresu (tím tedy samozřejmě i města Havířova), který v dané kategorii postoupil až do krajského kola.

Z hlediska celkového pořadí dosáhl největšího úspěchu Šimon Brožek v kategorii C (2. ročník SŠ – 2.B, vyuč. Mgr. Monika Bouchalová), který se dostal „na bednu“ – se ziskem 26 bodů ze 30 možných vybojoval 3. místo z 29 účastníků. Mezi studenty okresu Karviná byl druhý a ze všech havířovských středních škol opět jediný účastník…

Blahopřejeme jmenovaným studentům a jejich vyučujícím k výborným výsledkům. Kluci, reprezentovali jste skvěle nejen sebe, ale také školu a okres! Děkujeme.