EXPEDICE DOFE

Sedm studentů našeho gymnázia zakončilo bronzovou úroveň programu DofE (Cena vévody z Edinburghu), a to splněním posledního úkolu – ostré expedice.

Expedice se konala 15.9. a 16.9. v Beskydech. V úterý 15.9. ráno jsme vyjeli z Havířova a dojeli do Ostravice, odkud jsme se vydali na několikahodinový výšlap. Trasa nás vedla po Liščí stezce, poté jsme navázali na Medvědí stezku, která nás dovedla až k Albínovu náměstí pod Lysou Horou.

Zde nastal problém s nalezením vhodného místa na kempování, ale po dlouhém debatování se nakonec celá skupina shodla a usadila na rozlehlé louce obklopené lesem a dvěma opuštěnými roubenkami. Rozložili jsme stany a po chvilce odpočinku se polovina členů vydala na blízkou Lysou Horu, odkud pozorovali západ slunce. Druhá polovina sháněla vodu a dřevo na oheň. Pozdě večer jsme se všichni opět sešli a povečeřeli společně u táboráku.

Následující ráno jsme sbalili stany a vydali se na cestu. Z Albínova náměstí jsme vyrazili směrem k Satinským vodopádům, poté po Medvědí stezce kolem hory Hradová do Malenovic. Odtud nás nakonec Čapí stezka dovedla až do Frýdlantu nad Ostravicí, kde naše putování končilo.

Expedice byla plná krásné přírody, výhledů a zážitků, a stala se tak příjemným zakončením celého půlročního programu.

Jana Šimsová