Dnes začalo celostátní kolo Fyzikální olympiády

U studentů GKH se již stalo tradicí, že se ve Fyzikální olympiádě „podívají“ (a to úspěšně!) až do celostátního kola. Ani letošní ročník není výjimkou. Mezi padesátku nejlepších se stejně jako loni probojoval oktaván Robert Gemrot. Vojtovi Smolovi ze septimy unikl v krajském kole postup o 1,5 bodu. Z MS kraje postoupilo 5 studentů, z našeho okresu je Robert jediný.

On-line forma republikového klání je zkrácena do dvou dnů. Dneska od 8:30 do 13:30 byly na programu 4 desetibodové teoretické úlohy (fyzika je královna věd a matematika její dobrá služka ?). Zítra od 9:00 do 13:00 hodin čeká soutěžící simulovaná experimentální úloha za dvacet bodů.

Pravidla pro vypracování úloh jsou docela přísná a zaručují (společně s morálním profilem soutěžících) objektivitu hodnocení. Viz například:

– Kameru budete mít nastavenou na své pracovní místo. Do záběru kamery umístíte hodiny (budík, mobil).

– Od okamžiku zobrazení zadání úloh na svém počítači do odevzdání svých řešení nesmíte sahat na klávesnici (s výjimkou pravidel 6, 7 a 8). Můžete pouze myší posouvat zadání. U experimentální úlohy toto neplatí.

– Pokud budete potřebovat na toaletu, napiště před odchodem do chatu aplikace Zoom: „WC“. Musíte se vrátit do dvou minut.

S výsledky celostátního kola vás seznámíme ihned po jejich zveřejnění. Držíme palce, Roberte!