ZPRÁVY Z ŠACHOVÝCH POLÍ

Na přelomu roku proběhlo několik šachových klání, ve kterých si naši studenti vedli více než dobře!

Petr Nezval z tercie, Patrik Baier z primy a Štěpánové Olšar a Mazurek z kvarty v Městském kole v šachu jasně zvítězili a vybojovali si tak postup do Okresního přeboru škol v šachu 6. – 9. tříd a víceletých gymnázií. Tam se umístili velmi těsně na třetím místě s rozdílem ½ bodu na druhé místo.

V kategorii střední škol z 2. místa v okresním kole postoupilo do krajského kola naše družstvo ve složení duo bratří Nezvalů Petr a Filip společně s Ondrou Nowakem a Richardem Korbelem. V krajském přeboru družstev vystřídal Filipa Michael Kupka a společně pak vybojovali 3. místo. Velká gratulace pro všechny.

A do třetice ohlédnutí za školním Vánočním šachovým turnajem, který nám již tradičně pomohli organizačně zajistit pánové Jiří Kála a Vlastimil Neděla z oddílu TJ Slovan Havířov. I tady se setkáváme se stejnými jmény vítězů, jako v oblastních kolech. V kategorii nižší gympl 1. Petr Nezval (tercie), 2. Štěpán Olšar (kvarta), 3. Patrik Baier (prima). V kategorii vyšší gympl 1. Filip Nezval (sexta), 2. Richard Korbel (septima), 3. Jiří Nezval (oktáva). Vyhodnotili jsme i 1. místo mimo hráče ze šachových oddílů. Ze starších ho získal Ondřej Nowak a z mladších Štěpán Olšar. Celkem si v turnaji zahrálo dvacet šest šachistů.