Zlatí hoši

Ne z Nagana, ale z našeho gymnázia! Družstvo našich studentů ve složení Michal Mikolášik, Matěj Mazůrek, Vojtěch Mynář a Martin Svoboda zvítězili v republikovém finále ve stolním tenisu družstev středních škol, které se konalo ve dnech 21. a 22.11.2016 v Holicích.

Cesta k tomuto historickému úspěchu byla dlouhá a napínavá. V městském a okresním kole ještě chlapci splnili roli favorita, ale krajské finále v Opavě již bylo velmi vyrovnané. Ale i zde neztratili ani jediný zápas a probojovali se k údivu ostatních na republikové mistrovství. Město Holice nás přivítalo skvělou atmosférou a bylo vidět, že pořadatelé mají s mistrovstvím republiky bohaté zkušenosti. Soutěž probíhala dva dny a naši chlapci si vytýčili minimální cíl – postoupit mezi nejlepších 8 týmů do úterního čtvrtfinále. Ve skupině hladce prošli přes Vysoké Mýto, Litoměřice a Plzeň a ještě ten večer, vzhledem k rychlé organizaci turnaje, se rozehrálo čtvrtfinále, kde porazili borce z našeho druhého největšího města Brna.

Druhý den, řádně motivovaní pondělním úspěchem nastoupili naši chlapci do semifinále proti těžkému soupeři z Přerova. I zde prokázali své kvality, zkušenost a hlavně psychickou odolnost a vítězstvím zaklepali na bránu finále! V tomto posledním zápase se střetli s favorizovaným celkem z Prahy. Finále bylo plné nervozity a nečekaných zvratů. I když jsme zpočátku vedli 3:1 (hrálo se na 4 vítězné zápasy), bylo jasné, že další tři zápasy mohou přivodit nepříjemný obrat.

Všechny tři zbývající zápasy se hrály na třech stolech uprostřed haly najednou a na všech byl stav nerozhodný! Michla Mikolášik však nepřipustil žádné spekulace a dovedl svůj zápas do vítězného konce a tím získal tolik vytoužený 4. bod. Další zápasy se díky euforii celého družstva už ani nedohrávaly a všichni si užívali tu krátkou opojnou chvíli radosti z vítězství.

Děkujeme našim zlatým hochům za úžasný historický úspěch a přejeme jim do další sezóny další podobné úspěchy nejenom v reprezentaci školy a pevné zdraví. Velké poděkování také patří rodičům za jejich nesmírnou podporu!

Autor: Mgr. David Polák