Volejbalistky vybojovaly v okresním kole třetí místo

Po vítězství v městském kole volejbalu odehrála dnes naše děvčata v hale Gymnázia a Obchodní akademie Orlová kolo okresní. V turnaji 4 týmů se hrálo systémem každý s každým na dva vítězné sety.

Gymnázium, Komenského ul., Havířov – SZdrŠ Karviná 0 : 2 (-14, -7). Zdravotnice z Karviné nás přehrály hlavně podáním a příjmem. Ač to podle výsledku nevypadá, hra v poli byla u obou týmů téměř vyrovnaná.

Gy a OA Orlová – Gy Bohumín 2 : 0

SZdrŠ Karviná – Gy Bohumín 2 : 0

Gymnázium, Komenského ul., Havířov – Gy a OA Orlová 0 : 2 (-13, -23). Proti favoritovi turnaje jsme začali špatně, hlavně příjmem podání. Při stavu 2 : 10 měly soupeřky na kontě 8 es (bodů přímo z podání). Ale hra našich děvčat se stále zlepšovala, což prokázala hlavně v druhém setu. Od jeho začátku jsme vedli a to i výrazně, např. 9 : 5 a v koncovce dokonce 21 : 16. I když Orlovačky náš náskok umazávaly, vedli jsme ještě 23 : 21. Ale pokažený servis nám nedovolil získat setbol a i tento set jsme nakonec ztratili. Velká škoda, mohli jsme zamíchat pořadím na bedně.

Gymnázium, Komenského ul., Havířov – Gy Bohumín 2 : 0 (16, 20). V přímém souboji o bronzovou medaili podala naše děvčata opět o něco lepší výkon než v předchozích zápasech a zcela zaslouženě a jasně vyhrála.

SZdrŠ Karviná – Gy a OA Orlová 1 : 2. Před utkáním již bylo jasné, že vítěz se stane současně okresním přeborníkem. Po krásném zápase s mnoha napínavými akcemi se z titulu a pomyslné zlaté medaile radovaly domácí hráčky a zaslouženě postoupily do krajského kola.

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE

  1. Gymnázium a Obchodní akademie Orlová
  2. Střední zdravotnická škola Karviná
  3. Gymnázium, Komenského ul., Havířov
  4. Gymnázium Bohumín

Reprezentační tým GKH byl složen z těchto hráček: Eliška Antošová, Barbora Jarošová (obě 1.A), Marie Janšová (1.B), Vendula Drápová, Anna Kolasová (obě 3.A), Eva Kysucká (2.A), Lucie Szostková (septima), Barbara Lačíková (4.A). Děkujeme všem hráčkám za vybojování nejlepšího výsledku za několik posledních let.

Fotky z turnaje jsou v naší fotogalerii.