Volejbal chlapci – na medaili jsme nedosáhli

V tělocvičně SPŠ elektrotechnické se dnes (19. 11. 2019) sešly týmy SŠ Lidická, SŠ Sýkorova, obou gymnázií a pořádající průmyslovky, aby odehrály městské kolo (HLSŠ) ve volejbale chlapců. K dispozici bylo jen jedno hřiště, proto pořadatelé zvolili systém hry každý s každým, ovšem jen na jeden (!!!) set. Navíc zkrácený (od počátečního stavu 5:5 se hrálo do 25).

Hned v prvním utkání turnaje jsme nastoupili proti domácí SPŠE. Úvod se nám nevyvedl a brzo jsme prohrávali o 4 body. Poté se stav pro nás mírně zlepšil (- 2), ale po několika chybách jsme prohrávali dokonce už o 7 bodů. Ovšem kluci zabojovali a stav vyrovnali na 22:22 a pak na 23:23. V koncovce jsme ale udělali školácké chyby – zkažené podání, špatný příjem, odevzdání balónu bez útoku a prohráli jsme 23:25. SPŠE – GKH 1 : 0.

Po utkání GSH – SŠ Sýkorova 0 : 1 (15:25) jsme nastoupili k našemu druhému zápasu, tentokrát proti SŠ Lidická. Průběh byl celou dobu vyrovnaný, žádný tým neodskočil soupeři na víc než 2 body. Do koncovky jsme dokonce šli s vedením 22:21. Ale další chyba při podání a lepší útok soupeře nám nedovolil ani teď radovat se z vítězství. Opět jsme prohráli 23:25. GKH – SŠ Lidická 0 : 1

Domácí pak zase těsně (26:24) porazili horní gympl a další těsný výsledek 23:25 přineslo utkání středních škol ze Šumbarku: SPŠE – GSH 1 : 0, Sýkorova – Lidická 0 : 1.

Gymnaziální souboj byl hodně dramatický. Většinu setu jsme vedli, soupeř ale vždy vyrovnal či šel i do jednobodového vedení. V koncovce jsme měli více odvahy i štěstí, zase to skončilo 25:23, ale konečně jsme vyhráli. GKH – GSH 1 : 0.

Domácí prohráli až ve svém třetím zápase – a to 18:25 se „Sýkorkou“. SPŠE – SŠ Sýkorova 0 : 1. Horní gympl pak prohrál už zase těsně 22:25 s Lidickou. GSH – SŠ Lidická 0 : 1.

V našem posledním a celkově předposledním utkání turnaje jsme neudrželi krok se Sýkorkou a prohráli (poprvé výrazně) 19:25. GKH – SŠ Sýkorova 0 : 1.

Poslední souboj turnaje byl nejen velmi napínavý, ale i rozhodující o pořadí na stupních vítězů. Až na dvě utkání totiž skončila všechna předchozí nejtěsnějším možným rozdílem a tak rozdělení medailí záviselo jednak na vítězi, ovšem také na rozdílu bodů ve skóre. Při výhře Lidické by se tato střední škola stala vítězem turnaje. Při výrazné prohře však mohla skončit i třetí. V průběhu hry už domácí vedli o 7 bodů, pak však špatným příjmem i množstvím dalších chyb šli do vedení 24:22 jejich soupeři. K výhře v turnaji Lidické stačilo proměnit jeden ze dvou mečbolů. Nestalo se a tak se „smál třetí vzadu“, tedy již v hledišti sedící hráči SŠ Sýkorova. SPŠE – SŠ Lidická 1 : 0.

Celkové pořadí turnaje:

  1. SŠ Sýkorova, 3 výhry, malé body +21
  2. SŠ Lidická, 3 výhry, malé body +4
  3. SPŠ elektrotechnická, 3 výhry, malé body -1
  4. Gymnázium, Komenského ul., 1 výhra
  5. Gymnázium, Studentská ul., bez výhry

Pro turnaj jsme nominovali široký kádr. Vzhledem k tomu, že kluci spolu nehrají, bylo obtížné najít optimální základní sestavu. Absence souhry, vidění na hřišti i vzájemné pomoci proto srážela náš výkon dolů. Volejbal je hodně specifický. Současné zapojení nohou, rukou i hlavy je obtížné, nemluvě o technice úderů. Bez tréninku to prostě nejde.

Za reprezentaci školy děkujeme této „Ocean’s Eleven“: Bolek Viktor, 3.B; Dvořák Ivo, 3.B; Farník Adam, oktáva; Glogar Vladislav, oktáva; Golasowski Lukáš, 3.B; Hřebíček Vít, 3.A; Kubíček Vojtěch, 3.A; Martinák Štěpán, 3.B; Motloch Tomáš, 2.A; Stříž Jakub, 2.A; Szymutko Marek, oktáva