Vodácký kurz 2017

Ve dnech 12 .- 17. června se vydalo 12 studentů 3. A a septimy pod odborným dohledem pánů profesorů Adama Supíka a Libora Smilovského na vodácký kurz, během něhož sjeli šedesát kilometrů řeky Vltavy z Vyššího Brodu až do Boršova nad Vltavou.

První den nás čekalo náročné cestování přes Prahu a České Budějovice až do Vyššího Brodu, kde jsme strávili naši první noc.

Náš běžný den začal snídaní a výletem na hrad nebo zámek, jednoduše na krásnou památku v okolí, která nás nabila novými dojmy a umožnila nám zapomenout na bolest paží. Po návratu jsme sbalili stany a bagáž jsme poslali napřed autem na místo, kde jsme se s ní naštěstí vždy setkali. Během nejnáročnějšího dne jsme ujeli 22,4 kilometrů a zastavili asi dva kilometry před Českým Krumlovem, kde jsme byli navštívit krásné barokní zahrady a dali si teplé a hlavně nesušené jídlo. Následujícího dne jsme všichni úspěšně sjeli čtyři jezy, které nás na cestě Českým Krumlovem čekaly, a pokračovali jsme směrem ke klášteru Zlatá Koruna a později také na Dívčí kámen na který jsme někteří podnikli tajnou noční výpravu.

Počasí jsme měli krásné a tak jsme o to více ocenili občasné smočení cizím pádlem či nejapné hry v kánoích, během kterých jsme se často vykoupali. Na konci kurzu jsme byli uznáni hodnými stát se vodáky a všichni jsme byli pokřtěni řekou Vltavou.

Ahój!

Autor: Mgr. Adam Supík