Vánoční volejbalové smíšenky

Střední škola, Sýkorova 2, Havířov – Šumbark opět uspořádala volejbalový turnaj pro středoškoláky z Havířova. Pozvání přijala obě gymnázia, obě průmyslovky a na poslední chvíli dorazil i tým z SOU Lidická, čímž „vyřadil“ ze soutěže družstvo složené z pedagogů doprovázejících své studenty. Na jednom hřišti se turnaj se sedmi týmy nedá odehrát v rozumném čase.

I tak pořadatelé zvolili velmi úsporný hrací systém: dvě skupiny po třech týmech, v rámci skupiny každý s každým, ovšem jen na jeden jediný set… Pak semifinále, o třetí místo, finále.

Náš tým ve složení Anička, Lucka, Jana, Štěpán, Petr, Ivo a Marek byl vylosován do červené skupiny společně se stavební průmyslovkou a horním gymnáziem. První set (a tedy celé utkání…) se vůbec nepovedl. Soupeři z horního gymplu nám nasázeli 15 es (pravda, hodně jsme jim pomohli, když jsme se snažili přijmout i míče letící do autu…) a prohráli jsme 25:8. Ani ve druhém utkání proti stavební průmyslovce jsme nezvítězili. Sice jsme stav 24:14 ještě zkorigovali na 25:20, ale to bylo vše.

Oba postupující z naší skupiny svá semifinálová utkání prohráli, proto se ve finále utkala elektroprůmyslovka s domácí „Sýkorkou“. Jednalo se o neoficiální vánoční turnaj, kdy děvčata z gymnázií vypomáhala i v týmech z genderově nevyvážených škol a tak zlato v turnaji vybojovala Anička v týmu SPŠE. Druzí skončili domácí a bronz získalo horní gymnázium.