Valentýn s Valentinou

Čtrnáctý únor. Svátek všech zamilovaných. Šťastné páry vyznávající si náklonnost jsou všude k vidění, nebohý Amorek má plné ruce práce se střílením svých šípů lásky a proto jsme se rozhodly mu podat pomocnou ruku. Spolu s paní profesorkou Nogovou a pár studenty jsme se delší čas dřeli ve výtvarné výchově na valentýnské výzdobě, kterou jsme pár dní před oním dnem umístili do vestibulu školy.

Dále měli gymnazisti nějaký čas na to, aby napsali milostné psaníčko a vhodili jej do Krabice lásky, která byla středobodem všeho. Dopisy se jménem a třídou adresáta jsme poté my, samozvaní poslové lásky, tři Amoři v červených košilích z flanelu, v pátek roztřídili a během vyučování roznesli po třídách.Přestože celá tahle akce dala spoustu práce (ano, ač se to nezdá), úsměvy na tvářích mladších i starších studentů stály za to, učitelů rovněž. Povedlo se nám doručit přes 70 valentýnek a doufám, že jsme já a mí andělští pomocníci Verun a Dáša všem zpestřily páteční dopoledne.

Děkujeme všem, kteří vhodili psaní do naší krabice a snad s křídly na zádech a valentýnskou poštou zavítáme mezi své spolužáky i příští rok!

 

Valentina Vašková, sexta