Úspěch Komára v soutěži Časopis roku

Komár? To byl v naší škole dlouho pojem něčeho úspěšného a kvalitního. Potom to byl pojem, který znali většinou jen učitelé a starší studenti, protože se o Komárovi nemluvilo. To se ve středu změnilo. Náš časopis se po dlouhé době dostal do rukou odborné veřejnosti, která mohla posoudit jeho kvality.

Krajské kolo soutěže se konalo v Knihovně Třinec, kde se sešly všechny redakce regionu – od těch nejmenších z prvního stupně až po ty nejstarší středoškolské.

Náš časopis měl silnou konkurenci přímo z Havířova, kde nám oponovalo Gymnázium Studentská, nicméně na Komára bylo krátké. I přesto naše redakce uznala, že úroveň školních časopisů je v našem kraji na vysoké úrovni a porota to měla těžké.

Z Třince jsme nakonec přivezli výhru v naší kategorii (II. stupeň + střední školy), k tomu cenu za nejlepší grafiku, obsah a 3. místo v Ceně redakcí (redakce samotné hlasovaly o nejlepší publikace). Doufáme, že aspoň trošku navážeme na tyto úspěchy i v celostátním kole, které se bude konat v Brně 22. listopadu.

Ve středu jsme tedy znova dokázali, že naše škola může být hrdá na mnoho věcí, včetně Komára.

Jirka Zinecker, septima