Opava cantat 2016

Náš smíšený pěvecký sbor byl už potřetí vybrán na krajské přehlídce v Ostravě, aby reprezentoval moravskoslezský region na soutěžním celostátním klání středoškolských pěveckých sborů, které se konalo ve dnech 24. – 27. listopadu 2016 v Opavě.

Letos se celý program nesl ve slavnostnějším rázu, neboť opavská přehlídka slavila 20 let, a proto se závěrečný koncert a vyhlášení výsledků uskutečnilo netradičně v krásných prostorách zámku v Hradci nad Moravicí. Program přehlídky byl poměrně náročný, kromě soutěžního vystoupení, které jsme měli tentokrát v sobotu dopoledne, jsme připravili výchovný koncert pro žáky 1. st. ZŠ, nacvičovali jsme společné vystoupení na závěrečný koncert, ale také jsme si stihli zazpívat na náměstí u vánočního stromečku.

Porota, která měla opět mezinárodní zastoupení, byla, jak sami říkali, velice přísná. Náš výkon zařadili do bronzového pásma, což nás velice překlapilo. Nebyli jsme jediní, kteří byli výrokem poroty překvapení, neboť i když naše vystoupení nebylo úplně bez chybiček, myslím si, že je v této oblasti lepší zpěváky motivovat pozitivně. Těší mě, že nás, kromě jiných, moc chválil autor povinné skladby Jan Nowak, který se přehlídky také osobně účastnil a nabídl nám spolupráci.

Všem zpěvákům velice děkuji za vzornou reprezentaci, za to, že jsou ochotni věnovat svůj volný čas této činnosti, trénovat v pátek odpoledne, strávit tři noci na zemi v jedné třídě a pak se snažit dát do gala a předvést profesionální výkon.

Autor: Mgr. Sylva Mokrošová