Online setkání s americkým diplomatem

Online výuka má své mínusy, ale i plusy a přínáší nám výzvy. Přesvědčili jsme se o tom v úterý,10.11.20, když jsme se prostřednictvím platformy ZOOM, znovu měli možnost setkat v rámci online výuky s americkým diplomatem, Dougem Morrowem, ktreý naši školu navštívil osobně před rokem. Děkujeme US Embassy in Prague za skvělou příležitost a těšíme se na další akce Amerického Centra.  Reflexe ze strany studentů níže.

Terka P.

Setkáni s Dougem byla pro mě velmi skvělá zkušenost. Ráda se v angličtině posouvám a rozvíjím své komunikační schopností, což mi toto setkání umožnilo.
Doug jevelmi milý, energický a přátelský člověk. Mluvil s náma pomaleji, takže jsem mu krásně rozuměla. Na diskuzi jsme se připravovali přes společné hovory, kde jsme si vysvětlili rozdíly mezi dialogem, diskuzí a debatou v angličtině. Byl to svělý zážitek a určitě bych si to ráda zopakovala.😊
Terka K.
Feedback ke konverzaci s am. diplomatem
  + Skvělé😇

Konverzace probíhala v neformálním duchu, přirovnala bych ji k diskuzi mezi dlouholetými přáteli🙂. Doug byl velice milý a potěšilo mě, že se nesnažil zaujmout pozici autority. Z diskuze jsem měla obavy, ale předčila má očekávání!Byla bych moc ráda za podobné příležitosti a akce i v jiných předmětech.

   !  Překvapivé – až neuvěřitelné😮
Jsem velice vděčná za tuto zkušenost! Anglicky komunikovat s učitelem je skvělé, ale mít možnost (i v této nelehké situaci) diskuze s rodilým mluvčím je neskutečně obohacující. Konverzace mi napomohla zlepšit nejen dovednosti v anglickém jazyce, ale i schopnost komunikace, sdělování svých názorů, navíc jsem měla možnost vyslechnout si jiný pohled na věc.
Každý, komu se naskytne podobná příležitost, by jí měl využít. Já za ni moc děkuji!
Hanka K.
Dostali jsme další skvělou možnost zlepšit si angličtinu: konverzace s americkým diplomatem. Zkrátka nabídka, kterou nelze odmítnout. V úterý 10.11. v 9:40 hodin jsem tedy zapla Zoom, abych zjistila, že jsem zde první. Za dalších deset minut se přidalo několik spolužáků a v 10:00 jsme byli kompletní. Doug Morrow byl příjemný muž se smyslem pro humor. Řekla bych, že je to zajímavá osobnost.Jeho angličtině šlo perfektně rozumět a konverzace měla smysl. Každý totiž přišel ke slovu, avšak nemusel mluvit pořád. Řekla bych, že šlo o přínosnou a zajímavou akci.
Honza H.
Diskuze s americkým diplomatem byla velice příjemná a přirozená. Mluvil na nás pomaleji, abychom mu lépe porozuměli. Diskutovali jsme o různých zajímavých věcech (např o koronaviru, o filmech, o vesmíru, atd.). Myslím, že jsem se zlepšil ve vedení konverzace a mluvení s rodilými mluvčími, a doufám, že bude brzo další příležitost.🙂
Bára M.
Setkání s americkým diplomatem mi přišlo jako skvělá příležitost si vylepšit mé konverzační schopnosti v angličtině. Překvapilo mě, jak celé setkání působilo příjemně a jak byl pan Morrow optimistický a přátelský. Každému z nás položil pár otázek, a i my jsme se dozvěděli něco o jeho práci a osobním životě. Vím, že jsem ze začátku byla trochu nervózní z tohoto setkání, ale nebylo se vůbec čeho bát. Jsem ráda, že i za takových podmínek, jaké teď jsou, jsme měli možnost se zúčastnit. Bylo příjemné, když jsme měli skoro všichni připojené kamery a viděli se. Je to jiné s někým hovořit online a osobně, ale věřím, že k osobnímu setkání budeme mít všichni ještě příležitost. Celé toto setkání bylo skvělým zážitkem a ráda se zúčastním dalších podobných projektů. 
Dagmar. V
Procvičit si angličtinu s rodilým mluvčím je vždycky fajn, a ještě lepší, když je to tak pohodový a energický člověk jako Doug Morrow. Setkání bylo příjemné a v přátelském duchu, sice jsme se někteří trochu styděli, ale nakonec to všichni zvládli. Chyběl mi prostor pro více otázek, ale věřím, že si ještě někdy s panem Morrowem popovídám a těším se na další podobný projekt.
Kuba D.
 
Setkání se mi velmi líbilo. Pan Morrow působil velmi sympaticky a skvěle se s ním diskutovalo. Rozhodně bych to rád zopakoval.
Šimon M.
Meeting s diplomatem byl super, bylo to hodně zajímavé a hodně mě to bavilo . Těším se na další.
 
Kája D.
Setkání s diplomatem byla skvělá zkušenost pro všechny. Komu by se nelíbilo pokecat si s rodilým mluvčím? Tak kamarádského a příjemného člověka jsem už dlouho nepotkala. Bylo to hezké odreagování od momentální situace a chtěla bych si ji již brzy zopakovat. 😊