Okresní kolo Matematické olympiády – kat. Z6, Z7 a Z8

Dnes proběhlo okresní kolo Matematické olympiády šesťáků, sedmáků, osmáků a gymnazistů v odpovídajících ročnících víceletého studia. Do karvinského Juventusu se proto sjelo 63 postupujících z prvního (domácího) kola, z nichž 9 bylo z našeho gymnázia. Další dva, kteří si postup také vybojovali, bohužel onemocněli a tak jsme „Amosovu jedenáctku“ neposlali kompletní.

Mezi osmáky (terciány) jsme úspěšného řešitele neměli. Mezi sedmáky, resp. sekundány, skončila na 5. až 6. místě Eliška Pacourková. Největší účast i největší úspěchy měli naši primáni: Jan Františák a Robin Slonka skončili na 18. – 20., resp. 11. – 17. místě. Na 10. místo se propočítala Julie Krabcová. 5. – 9. byl Daniel Rédr. Na krásném 2. – 4. místě skončila Eliška Brudná a Karel Lukeš okresní kolo vyhrál (dokonce s plným počtem bodů)! Všichni jmenovaní jsou samozřejmě i úspěšnými řešiteli okresního kola.

Všem našim matematickým nadějím a jejich vyučujícím Mgr. J. Janečkové, Mgr. B. Vicianové a Mgr. H. Dragulové blahopřejeme k výborným výsledkům a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy. Za zmínku jistě stojí i fakt, že dnešní den měli studenti GKH ředitelské volno a tak se naši mladí matematici zúčastnili olympiády ve svém volném dnu 😊