MEZINÁRODNÍ CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

V novém školním roce se naše gymnázium zařadilo mezi školy, jejichž studenti se mohou zúčastnit program pojmenovaného Mezinárodní cena  vévody z Edinburghu (DofE). Jedná se o propracovaný vzdělávací program, který motivuje a podporuje mladé lidi ve věku od 13 do 24 let v jejich osobním rozvoji. Účastníci DofE si stanovují cíle ve čtyřech oblastech – rozvoji talentu, sportu, dobrovolnictví a dobrodružné expedici. Následně s pomocí dospělého pedagoga dlouhodobě usilují o jejich splnění.

Prostřednictvím programu mohou studenti zvýšit svou zodpovědnost, trpělivost, sebevědomí a samostatnost. Zároveň mohou získat prestižní mezinárodní certifikát, který zúročí při přijímacích zkouškách na vysokou školu v zahraničí i v České republice či u budoucích zaměstnavatelů. Mnoho významných mezinárodních firem i vzdělávacích institucí a univerzit přihlíží k Mezinárodní ceně vévody z Edinburghu při hodnocení nových uchazečů.

DofE má dlouholetou tradici, a ve světě funguje již více než 60 let. Cena byla založena ve Velké Británii Princem Philipem, vévodou z Edinburghu. Během této doby prošly programem miliony studentů, z nichž někteří se stali významnými celospolečenskými osobnostmi. V České republice se nyní DofE účastní již více než 4000 mladých lidí.

Více informací najdete na www.dofe.cz., případně u Mgr. Libora Smilovského