Matematický Klokan 2021

Nastalo jaro – vše se začíná zelenat, sluníčko nás tahá do přírody, na výlety a procházky, na sportovní hřiště. Je tu čas lásky a obnovy sil. Životodárné období a věčný zdroj umělecké inspirace nejen básníků. Ve školách je to také období mnoha soutěží určených pro aktivní studentky a studenty.

A protože už druhý rok se „to první, druhé a třetí“ nesmí, zůstávají nám akorát ty soutěže – a to ještě „jen“ vědomostní, nikoli sportovní… Jednou z nich je matematický Klokan.

Na GKH projevili zájem soutěžit (online, jak jinak…) hlavně mladší studentky a studenti. V kategorii Benjamin (prima a sekunda) se přihlásilo celkem 40 malochů. Nejlepšího výsledku dosáhla Hana Samuhelová se 109 body. Druhá skončila Veronika Šikulová se 101 body. Třetí příčku získala Markéta Kelčová s rovnými 100 body. Všechny medailistky jsou ze sekundy.

Do kategorie Kadet se přihlásili pouze kvartáni. Zvítězila Anna Plevová se 77 body, o druhé až třetí místo se rozdělily Adéla Szwedová a Lucie Židková se 76 body.

První a druhé ročníky společně s kvintou a sextou jsou zařazeny mezi Juniory. Zde zvítězili „staří známí“ – zlatá je Bára Malysová, 92 bodů, stříbrný Michal Mašek, 73 bodů (oba kvinta) a bronzovou medaili (by) dostal Marek Trecha, 72 bodů (1.A).

V kategorii Student je již obtížné najít motivaci k účasti v soutěži, ze které opravdu a doslova nic nemáte. Nic než dobrý pocit z aktivity, z procvičení mozku a posílení vůle. Vyhráli opět favorité – Martin Beckovský ze septimy získal 92 bodů, Rostislav Vrána ze 3.A dosáhl na 64 bodů a jeho spolužák Alexandr Michalík doplnil trojici na bedně se ziskem 32 bodů.

Děkujeme všem soutěžícím za jejich aktivitu a vyučujícím za organizaci a zpracování výsledků.