Matematická olympiáda pro ZŠ a nižší stupeň Gy

Ve středu 31. března 2021 zasedli k počítačům zájemci o matematiku z 6. až 8. ročníku základních škol a primy až tercie osmiletých gymnázií, aby online řešili okresní kolo Matematické olympiády své věkové kategorie. Deváťáci už mají tento vrchol sezóny za sebou 😊

Zájem o on-line olympiádu je zhruba poloviční proti rokům, kdy se úlohy řešily prezenčně. Mezi nejlepší šesťáky a primány (kat. Z6) okresu postoupilo 24 žáků. Sedmáků a sekundánů (Z7) bylo 21 a osmáků a terciánů (Z8) jen 8…

Výsledky našich studentů: z primy uteklo hodnocení „úspěšný řešitel“ o jediný bod Lukáši Žabenskému. Marek Zukal na tuto metu dosáhl, stejně jako Tereza Runštuková, která obsadila hezké 6. místo a chyběly jí jen dva body k plnému zisku. Ze sekundy postoupili do okresního kola Dan Kříž, Patrik Baier, Simona Maršálková a Matyáš Maceczek, který skončil 10. a stal se úspěšným řešitelem. Z terciánů GKH se do okresního kola nikdo neprobojoval.

Kompletní přehled za okres Karviná najdete na stránkách našeho gymnázia, protože okresním garantem MO je profesorka GKH Mgr. J. Janečková. Je pravdou, že výsledky jsou proti běžnému stavu poněkud zkreslené. Někteří žáci nejsou zvyklí pracovat v on-line prostředí a tak nebyli schopni včas odeslat všechny dokumenty s příklady, které vyřešili. Případně odeslali místo řešení čestné prohlášení… Ale pravidla byla pro všechny stejná a vyhrává ten, kdo se se všemi úkoly a nástrahami vyrovná nejlépe. V každém případě žáci i hodnotitelé získali další zkušenosti. Například, že prezenční výuku plnohodnotně nic nenahradí.

Ve stejný den, kdy se konalo okresní kolo kategorií Z6-7-8, byly zveřejněny výsledky krajského kola kategorie Z9. Naše kvartánka Lucie Židková získala 11 bodů a tak jí chyběl jediný bod k dosažení „titulu“ úspěšná řešitelka.

V nižších kategoriích se krajská kola nekonají.

Všem uvedeným studentům děkujeme za reprezentaci školy.