Lyžařský kurz 1. A a 1. B

V neděli 8. března jsme se společně s 1. B vydali na lyžák do Karlova pod Pradědem, kde jsme strávili krásné, i když občas napínavé, chvíle na horách, kde jsme se zase o něco víc sblížili.

Po příjezdu a následném obědě jsme se vydali do skiareálu Pawlin, kde jsme měli možnost se na mírné modré sjezdovce rozjezdit. Večer na briefingu, jsme se seznámili s následujícími pokyny, které nás po celý lyžák provázely.

Následující dny jsme kromě skiareálu Pawlin navštěvovali i Ski Arénu Karlov a to především Ski Myšák, který se nacházel necelých 100m od našeho hotelu. Zde se taky konal náš páteční závod, kdy jsme pro účast museli sjezdovku vyšlapat pěšky, protože lanovka nejela. Po závodě si mohli lyžaři vyzkoušet snowboard a naopak, spousta lyžařů tak zjistila, že je snowboard vlastně mnohem zábavnější 😉

I přes nepříznivé podmínky se každé družstvo vystřídalo na běžkách, vyjeli jsme lanovkou nahoru a posléze jsme projeli napříč celým areálem, a pak huráááá dolů, což bylo pro některé možná místy náročné, ale všichni jsme si to neskutečně užili 😉

Vyjeli jsme si samozřejmě i na výlet 😊 Ve středu odpoledne jsme se vydali k uměle vytvořenému vodopádu, který se nachází na samém okraji Karlovy Studánky. V pátek jsme se prošli po okolí a udělali jsme si nádherný okruh přes Skiareál Kopřivná, dozvěděli jsme se také něco o historii nádherné kapličky Nejsvětější Trojce, která se nacházela nedaleko našeho hotelu a poté jsme se skalním terénem 😉 dostali zpět k hotelu.

Nejhorší pro nás byly asi chvíle, kdy začal řádit koronavirus a vláda musela uzavřít školy. Báli jsme se, že budeme muset jet domů. Zachovali jsme však chladnou hlavu a doufali, že budeme moci zůstat. Což se nám taky splnilo, a tak jsme se mohli vrátit domů podle původního plánu a to v sobotu 14. března.

Jsme neskutečně rádi, že jsme se mohli vydat na lyžák s našimi báječnými učiteli, protože krom drilu na sjezdovce, kde nás mnoho naučili, nám taktéž dopřáli osobní čas a nádherně se o nás postarali, za což jsme jim všichni neskonale vděční.

Děkujeme za nádherně strávený týden plný tréninku a zábavy, 1.A.

Fotogalerie: https://www.zonerama.com/gkh1/Album/6102253