Havířovská liga středních škol dnes pokračovala volejbalovým turnajem chlapců. Pořadatelství tradičně zajistila SPŠ elektrotechnická. Pozvání přijala SPŠ stavební, SŠ Lidická, SŠ Sýkorova a obě gymnázia.

Hrálo se na jednom hřišti, proto byla družstva losem rozdělena na dvě skupiny po třech. Ve skupinách se hrálo každý s každým na dva sety do 21. Týmy na druhých místech pak hrály přímo o třetí místo a vítězové skupin postoupili do finále.

Los nám nepřál 😊 V prvním utkání jsme narazili na Gymnázium, ul. Studentská. Od začátku jsme si budovali náskok cca 4 až 5 bodů. Soupeř několikrát stáhl skóre na dva body, ale vždy jsme zase odskočili. Za stavu 20:15 pro nás jsme se asi lekli možnosti vyhrát, doslova jsme nechali soupeře vyrovnat, ale nakonec jsme první set vyhráli 21:20 (z časových důvodů stačil rozdíl jednoho bodu). V druhém setu jsme pokračovali v dobrém výkonu, hráli pohledný a efektivní volejbal a vyhráli tentokrát již bez nervů 21:11.

Po více než devadesátiminutové pauze jsme k druhému zápasu nastoupili proti domácí SPŠE. Ta ve svém předchozím zápase vyhrála jen díky malým bodům nad horním gymnáziem – na sety to bylo 1:1. Opět kvůli délce trvání turnaje se tie-break nehrál. Bylo tedy jasné, že vítěz půjde do finále. I přes snahu a bojovnost našeho týmu jsme prohráli 0:2 a museli se spokojit s malým finále.

Ve druhé skupině vyhrála SPŠ stavební. V zápase o bronz jsme narazili na SŠ Lidickou. Až na úvod utkání jsme si podrželi svůj kvalitní výkon a vyhráli 21:16 a 21:17. Tím jsme vybojovali třetí místo.

Ve finále smetla SPŠE vítěze druhé skupiny SPŠ stavební a získala první místo.

Nejen herně, ale i na závěrečném pořadí bylo vidět, že naše skupina byla o dost náročnější. Kluci si aspoň zahráli proti kvalitním soupeřům a předvedli, co umí. Na rozdíl od týmů v naší skupině jsme neměli žádné studenty hrající volejbal závodně – o to více jsme využívali solidní kvalitu všech našich hráčů.

Bronzové medaile vybojovali tito volejbalisté: David Válek, Honza Škarpa a Ondra Cuper z oktávy, David Grabowski a Pavel Horych ze 4.B a Petr Wilk, Jakub Zsibrita a Ondra Běčák ze 3.A.

Kluci, děkujeme za reprezentaci školy a blahopřeju k vašim výkonům!