Festival « Je sais faire en français » („Umím francouzsky“)

S postupným návratem k “normálu” se vracíme k běžným školním a mimoškolním aktivitám. Z tohoto důvodu publikujeme níže uvedený článek až nyní.

Na Gymnáziu Josefa Božka v Českém Těšíně se konal dne 6. 3. 2020 již 5. ročník festivalu „Umím francouzsky“.

Francouzské písně, básně, divadelní představení, skeče, dokonce i baletní vystoupení, to vše bylo možno vidět na letošním ročníku festivalu, kterého jsme se zúčastnili poprvé i my.

Uvedený den se vydalo osm statečných primánků do Českého Těšína, aby předvedli krátké divadelní představení „Tři mušketýři“, inspirovali se staršími žáky a jejich dovedností mluvit francouzsky a v neposlední řadě si poslechli francouzský jazyk v celé jeho kráse.

I přesto, že byli na festivalu nejmladší a bez zkušeností, odnesli si dobrý pocit z odvedené práce a sklidili velký potlesk. Kromě diplomu obdrželi také ceny s francouzskou tématikou, které festivalu poskytl Moravskoslezský kraj.

Největším zážitkem pro naše malé začínající francouzštináře bylo poděkování a blahopřání od ředitele Alliance Française d‘Ostrava pana Valentina Angevina.

„Mám velkou radost, že se pořád najdou učitelé a studenti, kteří s francouzštinou pracují i nad rámec školních povinností a výsledek stál i tento rok za to. Všichni byli úžasní a těšíme se na další ročník,“ zakončila festival Andrea Šteflová, učitelka francouzského jazyka na Gymnáziu Josefa Božka a organizátorka festivalu.

Fotky a videa najdete v naší fotogalerii.