Diplomatický program i pro naše studenty .

Spolupráce s neziskovými organizacemi je jak značí název, záležitost nezisková, pro nezainteresované téměř neviditelná, ale ve své podstatě  ušlechtilá a motivující.

Organizace, se kterými jsme doposud v rámci předmětové komise AJ  spolupracovali ( viz. úvodní foto), nebo navázali kontakt, se zabývají rozvojem vzdělávání, podporou kultury, výměnou zkušeností a vzájemného porozumění na mezinárodní úrovni.

Cesta ke „snu“ s podporou neziskovky je někdy dlouholetá a vyžaduje hodně entuziasmu, volného času, sebediscipliny a podporu rodiny i školy.  O tom nám už vyprávěli naši úspěšní stipendisté v článku „Postřehy odjinud.“

V tomto školním roce se mi v rámci spolupráce se společností AC Czechia a U.S. Embassy in Prague, povedlo nabídnout studentům program „Future Leaders – Rok studia  v USA zdarma “, dva studenti se dostali do finále a v květnu se dozví, jestli se ten jejich sen splní.

Třešničkou na dortu byl letos neveřejný diplomatický  program nabízený Americkou ambasádou v Praze  „The U.S. State Department’s Sports Diplomacy soccer and English program“. Bylo mi potěšením i ctí dostat tuto možnost a nabídnout plně dotovaný, nesoutěžní program i našim studentům. Podmínkou byla okamžitá odezva na výzvu, včasné  odeslání stručných informací o nominovaných (sociální zázemí, jazykové schopnosti atd.) a průvodního dopisu, ve kterém jsem se snažila zdůvodnit, proč si naši studenti tento program  „zaslouží.“ Dílo se zdařilo a pro studentku kvarty  Tamaru M., budou letošní prázdniny v USA  určitě nezapomenutelné.  Doufám, že na nás nezapomene a o všech zážitcích nás bude v září patřičně informovat.

Za rychlou reakci a spolupráci děkuji taky  všem nominovaným. Je úžasné, že jste se nebáli i přes minimální informace  do „toho“ jít.  Nezoufejte, že letos nejedete  a sledujte nadále školní FB  stránky  i stránky neziskovek a U. S. Embassy in Prague, nikdy nevíte, kdy narazíte na něco skvělého.

Velvyslanectví USA v Praze a společnosti AC Czechia děkujeme za skvělé příležitosti .