Bobřík informatiky

Žáci naší školy se zúčastnili 14. ročníku celostátní informatické soutěže „Bobřík informatiky“, která proběhla ve dnech 15. až 18. 11. 2021. Soutěžící vyplňovali online test, ve kterém odpovídali na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím.

Soutěžilo se ve třech kategoriích – Kadet (tercie, kvarta), Junior (1. a 2. ročník SŠ) a Senior (3. a 4. ročník SŠ). Úspěšný řešitel potřeboval získat aspoň 121 bodů z možných 195 bodů. Takto ulovil svého Bobříka informatiky.

Kategorie Kadet se zúčastnilo 40 žáků, Bobříka informatiky ulovilo 26 soutěžících. Nejúspěšnější v této kategorii byl Hana Samuhelová (3.G) a Karolína Dudková (4.G). V kategorii Junior soutěžilo 125 žáků, úspěšnými řešiteli se stalo 17 studentů. Nejlepší z nich byl Šimon Brožek (1.B) a Petr Světnička (6.G). V celostátním žebříčku obsadili společně 35. místo. Kategorie Senior se účastnilo 6 studentů. Nejlepší v této kategorii byl Rosťa Vrána (4.A). Další tři studenti se také stali úspěšnými řešiteli.

Gratulujeme ke krásným výsledkům a těšíme se zase za rok.

Bližší informace k soutěži a výsledky najdete na ibobr.cz